EVİNİZ İÇİN RENK VE MOBİLYA SEÇİMLERİ

Her rengin bir duygu durumunu yansıttığı kanıtlanmış gerçektir. Bu nedenle gücüne inanılan renklerin evimizde doğru yerlere konumlandırmak gerekir. Evinizde geçirdiğiniz vakitte göz önünde bulundurularak bu dengenin çok iyi ayarlanması gerekmektedir.

Renklerin dengelerini huzurlu bir ortam yaratmak için çok iyi ayarlamak gerekmektedir. Evimiz yoğun iş temposu içinde nefes aldığımız, sevdiklerimizle paylaştığımız en özel alanımızdır. Rutinlerden uzaklaşırken yeniden nefes alabileceğimiz bir alan yaratmak bu nedenle çok kıymetlidir. Birçok duyguyu barındırmak için dengeli dağılım yapılması gerekirken farklı renklerin de birbirlerini tamamlaması duygularımızın da tamamlaması anlamına gelecektir. Böylece ahenk yakalanırken kontrast renklerle de heyecan verici bir ortam oluşturabilirsiniz. Evinize seçtiğiniz mobilya modelleri kadar onların renklerinin modeli yansıtması ve duvar renklerinize uyumu da bir o kadar önem arz etmektedir.

Renklerin duygularını öğrenmek bu sebepten çok önemlidir.


Mor: Özgünlük - İhtişam - Büyüleyici

Sarı: Verimlilik - Heyecan - Coşku

Yeşil: Ahenk - Güven - Bağlılık

Beyaz: Saflık - Duygusallık - Özgürlük

Mavi: Başarı - Zihin Açıcı - Huzur

Gri: Uyum - Sakinlik - Denge

Kırmızı: Aşk - Tutku - Asalet


Mutluluk verici, canlı bir ortam oluşturulurken aksesuar seçimleriniz de evinizin görünen yüzünü tamamlaması için gereklidir. Ufak biblolarınız, halı ve perde seçimleriniz de mobilyalarınızı göstermek için gereklidir.

Mevsimsel anlamda değişikliklerin yapılması hem ruh sağlığımız hem rutinlerden kurtulmamız için çok değerlidir. Örneğin evimizdeki bir duvarın yerini değiştirmek ya da mobilyamızın kırlentlerine yeni yüzler almak gibi ufak değişimler hayat kalitenizi yükseltmek gibi büyüt sonuçlar ortaya çıkartabilir. Bu değişiklikler için renklerin gücünden faydalanmak psikolojinizde yükselen bir ivme kazanmanıza sebep olacaktır.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör